O nas - Petro-Canada
X
Gdzie kupić

O NAS

PETRO-CANADA LUBRICANTS

Petro-Canada Lubricants, marka HF Sinclair, specjalizuje się w produktach i usługach sprawdzonych pod względem maksymalizacji wydajności sprzętu, produktywności i ogólnych oszczędności. Od olejów do silników samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych (heavy duty) po płyny hydrauliczne, płyny do automatycznych skrzyń biegów oraz oleje przekładniowe i smary— Petro-Canada Lubricants dostarcza innowacyjne rozwiązania, które stanowią wartość i przyczyniają się do działania biznesów.

PRODUKTY PETRO-CANADA LUBRICANTS

Wszystkie produkty powstają w oparciu o proces hydrokrakingu lub są olejami syntetycznymi, koncern nie oferuje olejów z konwencjonalnej przeróbki ropy naftowej – proces hydrokrakingu powoduje, że powstające oleje bazowe charakteryzują się najwyższym poziomem czystości i bardzo wysokim wskaźnikiem lepkości, należą do grup II, II+, III i III+, co sprawia, iż oferowane produkty odznaczają się wysoką stabilnością i długim okresem użytkowania.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów Petro-Canada Lubricants wytwarza je w jednym miejscu w Kanadzie i stąd produkty rozprowadzane są na cały świat. Instalacja blendingu olejów znajduje się przy rafinerii, która dla potrzeb formulacji olejów gotowych wytwarza specjalnie dobrane frakcje, nie koniecznie dostępne w ogólnym obrocie olejami bazowymi.


O jakości olejów Petro-Canada Lubricants świadczą dwa procesy:

HYDROKRAKING
głębokie uszlachetnianie olejów z destylacji próżniowej polegające na przepuszczaniu ich w fazie parowej w temperaturze powyżej 200 °C i pod ciśnieniem ok. 200 atm przez reaktory wypełnione specjalnymi katalizatorami (w tym katalizatorami ze związków metali szlachetnych, platyny i palladu) z dodawaniem czystego wodoru; w wyniku tego następuje maksymalne oczyszczenie oleju do poziomu pojedynczych ppm (części na milion) obcych substancji oraz zmiana wewnętrznej struktury węglowodorów, na taką, która posiada znacząco lepsze właściwości techniczne (np. temperaturę płynięcia, wskaźnik lepkości, odporność na utlenianie i szereg innych)

HYDROFINISHING
również polega na oddziaływaniu wodorem na olej bazowy w obecności katalizatorów jednak w łagodniejszych warunkach ciśnienia i temperatury, jest to końcowa obróbka olejów bazowych.

W swoim portfolio Petro-Canada Lubricants posiada ponad 200 wysokojakościowych produktów z podziałem na:

OLEJE SILNIKOWE – ze szczególnym uwzględnieniem olejów do silników samochodów ciężarowych

OLEJE PRZEMYSŁOWE – z wiodącymi produktami, między innymi:
– oleje do amoniakalnych sprężarek chłodniczych REFLO,
– oleje sprężarkowe COMPRO i COMPRO XL-S,
– najwyższej jakości oleje hydrauliczne HYDREX
– oleje do stacjonarnych silników gazowych (dla gazu ziemnego i biogazu) SENTRON
– oleje turbinowe TURBOFLO
– oleje termoprzewodzące do instalacji termogrzewczych CALFLO

OLEJE DLA PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO, grupa produktów PURITY FG – Petro-Canada Lubricants jest największym producentem olejów białych, służących jako oleje bazowe dla środków smarowych dla przemysłu spożywczego oraz wykorzystywanych jako surowce w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym,

SPECJALISTYCZNE SMARY, wśród nich między innymi grupy PRECISION i PEERLESS.


ONDO

ONDO sp. z o.o. założona w 2013 r jest kontynuatorem wcześniejszej 20 letniej działalności firmy Variant S.A. Osią naszej firmy jest działalność produkcyjna na potrzeby własne oraz klientów zewnętrznych. Nasza oferta to:

– kosmetyki i chemia samochodowa marek własnych Brumm, Sunnycar Detailing, Mobil Medic oraz dystrybucji marek: Gunk i NuFinish,
– chemia techniczna marki własnej Pulsar oraz dystrybucja marki Loxeal,
– dystrybucja środków smarnych marki Petro-Canada Lubricants.